هیدئو کوجیما قصد تولید ترسناک ترین بازی ممکن را دارد

هیدئو کوجیما که این روزها با ورزش Death Stranding سر و صدای زیادی به پا کرده، بوسیله تازگی از علاقه ی خویشتن برای تولید بازی ای به شدت سهمناک صحبت کرده است؛ بازی ای که البته هنوز تا تولید آن بور ی اضافی داریم.مقاله های مرتبط:ویژه برنامه ری لود: در راهروهای P.Tهیدئو کوجیما به پروژه ی بعدی خود فکر می کندهیدئو کوجیما درون مورد برنامه ی مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش و پروژه های خود صحبت می کند

اوایل نسل فراهم بود که کوجیما و تیم او یعنی کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) اثری را دون عنوان P.T بخاطر پلی استیشن 4 تولید کردند که هرچند دمویی جمع وجور و کوچک بود، ولی با مخاطبان خود کاری کرد که هرگز فراموش نمی کنند؛ اثری بسیار خوفناک که قرار حیات پیش زمینه ی بازی Silent Hills باشد و مدتی قبل هم زومجی در یکی از پروگرام های ری لود بوسیله سراغ آن رفت.

هرچند در نهایت همکاری کونامی و کوجیما به انتها رسید و پروژه ی خوفناک او را امتحان نکردیم، ولی این روزها باز هم گپ هایی از تولید یک اثر خوفناک دیگر توسط این کارگردان ژاپنی به گوش می رسد و مدتی قبل کوجیما در گفتگو با Rocket Beans Gaming از فرع ی خویشتن به تولید این طور پروژه ای صحبت کرد:بدون وسواس خودی دارم یک روز بازی ترسناک جدیدی تولید کنم. ایده های جالبی دارم که فکر می کنم فراوان خوب جواب خواهند داد، ولی هنوز زمان آغاز حکم روی این پروژه را نمی دانم و باید بیشتر روی این جریان فکر کنم.

فیلم ها و ورزش های سهمناک تفاوت بزرگی با یکدیگر دارند. وقتی داخل حال تماشای یک فیلم ترسناک هستید، کافی است در لحظاتی که بی نهایت عاطفه ترس می کنید چشمان خویشتن را ببندید و فیلم بی قراری بوسیله مسیر خود دنباله می دهد. ولی بازی های ویدیویی این گونه نیستند و به خیال حالت تعاملی بازی ها، نمی توان بوسیله این فراغت آن ها را رها کرد و خود ورزشکار هم به نشانی بخشی از ورزش باید ماجرا را دنبال بطی ء.

درحالی که این صحبت ها با فایده مثبت طرفداران آثار کوجیما همراه شده و از طرف دیگر هم کوجیما از فرع ی خود به تولید فیلم های سینمایی گفتگو کرده بود، به تازگی تماشاگر توییتی از موجد Metal Gear بوده ایم که یک بار دیگر به علاقه ی او برای تولید اثری هولناک رمز دارد:برای تولید ترسناک ترین ورزش ممکن، مشیت تماشای فیلم هایی از ژانر وحشت را دارم که روح تپش و وحشت را درون من باخبر کنند.

در زمان پیدایش P.T حزن چنین مفید کرده بودم و به سراغ فیلم چشم (The Eye) رفتم؛ فیلمی که آن قدر وحشتناک بود که نتوانستم آن را تا پایان دنبال کنم و تا اینکه جعبه ی آن هم حالت ترسناکی داشت و فقط دیسک آن را کرایه کردم. آیا بالاخره یک روز می توانم این فیلم را تا آخر ببینم؟

فیلم چشم اثری هنگ کنگی-سنگاپوری از برادران پانگ است که تو سال ۲۰۰۲ اکران شد و داستان آن درون مورد بکر نابینایی است که بعد از ادا یگانگی قرنیه و بوسیله دست آوردن غلبه بینایی، با اتفاقات عجیب و هولناکی مواجه می شود. بعدها دنباله هایی از این فیلم بی آرامی تولید شد و در سال ۲۰۰۸ حزن نوبت به نسخه ی هالیوودی آن با بازی جسیکا آلبا رسید که البته توفیق خاصی به دنبال نداشت.

با وجود صحبت های اخیر کوجیما در مورد ایده های خود برای تولید اثری ترسناک، هنوز نمایان زدودن این پروژه چه زمانی مسبوق مراحل تولید شود و طرفداران این کارگردان نباید به این زودی ها مشتاق رونمایی از بازی موردنظر باشند؛ چرا که جدیدترین اثر او یعنی Death Stranding به تازگی منتشر شده است؛ بازی ای که با نقدهای متفاوت و امتیازهای بسیار متنوعی همراه بوده و زومجی بی قراری در نقد خود امتیاز ۹ را بخاطر آن در نظر محزون است.