آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از The Witch تا Frequently Asked Questions About Time Travel

انتها هفته چه فیلمی ببینیم: از The Chaser تا Insomniaآخر هفته چه فیلمی ببینیم: از On the Waterfront تا Kung Fu Hustleبهترین فیلم های سهمگین 2019

زومجی در تازه ترین مقاله ی معرفی کردن فیلم خود به نظم سراغ آثاری کمدی، کلاسیک، اکشن و نمایشنامه/ترسناک می رود و از فیلم هایی می نویسد که خواه واقعا فوق العاده هستند یا مثل تمامی محصولات سینمایی خارجی شناساندن شده داخل ۱۱۶ قسمت دیگر سری مقالات «ته هفته چه فیلمی ببینیم؟»، حداقل به نظر خیلی ها قطعا شایستگی یک بار تماشا شدن توسط افراد علاقه مند به زیرژانرهای اصلی خویشتن را دارند. این وسط اما در مقاله ی قرن و هفدهم مجددا به کشورهای متنوع نیز طریق زدیم و به جای تمرکز روی هالیوود به جلوه های جذاب هنر هفتم در انگلستان و فرانسه بی آرامی نیم نگاهی داشته ایم. راستی فراموش نکنید که داخل اختتام نیز مشابه همیشه می توانید معرفی اجمالی یک فیلم ایرانی در حال اکران درون سینماهای تویی کشور را وارسی کنید تا اگر خواستید، مشت کمینه با شناختی کمتر از آن غرض به نظر یا ندیدنش بگیرید.

Frequently Asked Questions About Time Travelبهترین فیلم های مضحک 2019

گرت کاریویک در فیلم FAQ About Time Travel از طولانی فرصت های خود برای اجرای معتمد فداکار از کلیشه های آثار سینمایی مرتبط با سیر تکاملی به گذشته و آینده و به بازی شهود فداکار از این کلیشه ها استفاده های به جایی می کند و از شعر روبیدن رِی به آینده ازطریق یک پورتال و رویارویی او با مرگ خود، ماجرایی به مراتب جذاب پر حرارت از انتظارات اولین ی بیننده از این طرح داستانی آشنا را بیرون می کشد. طوری که در حین تلاش سه دوست برای سر درآوردن از قوانین سیر تکاملی درون زمان، Frequently Asked Questions About Time Travel فیلمی بشود که شمایل بامزه ای از فراموش شدن ارزش زمان حال توسط انسان ها و مشت وپا کوفتن این شخصیت ها بخاطر برگشتن به حالت معمولی زندگی خود را تحویل مخاطب می دهد. البته که نباید فراموش کرد که اثر تک مباحثه یک ساخته ی بریتانیایی و غیرهالیوودی است و همین تک خواسته یا ناخواسته در آن تفاوت هایی را داخل مقایسه با دیگر فیلم های کمدی ژانر علمی-تخیلی ابداع می کند. عملکرد رضایت بخش تیم بازیگری، موفقیت انکارناپذیر نویسنده تو طراحی طنزهای خنده آور و بعضا معنی دار، نترسی کارگردان هنگام نمایش عجیب ترین موارد با جلوه های ویژه ی حداقلی و کاراکترهایی که با شخصیت پردازی مرموزانه ی سازندگان آرام باثبات توجه مخاطب را به خودشان طلبیدن می کنند؛ چنانچه چنین مواردی را در انتخاب یک فیلم کمدی، فانتزی و سرگرم کننده پراهمیت می دانید، نمی توانید تماشای Frequently Asked Questions About Time Travel را بیش از این به تعویق بیاندازید.

The Umbrellas of Cherbourg

احتمالا بسیاری از مخاطب ها وقتی با یک فیلم ملودرام حدودا ۹۰ دقیقه ای مصنوع شده توسط کشورهای آلمان غربی و فرانسه و اکران شده در سال ۱۹۶۴ میلادی روبه رو می شوند، با خودشان فکر کردن می کنند که فقط بینندگان حرفه ای، تماشاگران فرع مند بوسیله سینمای کلاسیک یا طرفدارهای فیلم های اروپایی نوبت لذت بردن از آن را دارند. اما راستش را بخواهید، احتمالا علاوه بر هنردوست های سینماشناس، مخاطبانی که صرفا به نظر یک فیلم رمانتیک خوب و ظهر کردن اسطوره ای عاشقانه علاقه مند هستند نیز اوقات خوشی را با تماشای «چترهای شربورگ» به نویسندگی و کارگردانی ژاک دمی و با نقش آفرینی بازیگرانی همچون خود او و کاترین دنو و نینو کاستلنوو سپری خواهند کرد.نیکوترین فیلم های عاشقانه 2019

رمان فیلم The Umbrellas of Cherbourg حزن درباره ی دختر جوانی است که پس از فراخوانده شدن نامزدش به ارتش، ناگهان می بیند که هیچ راهی بوسیله جز پهلو آمدن با چالش های زندگی و مواجهه ی مورد نفره با آن ها ندارد. این فیلم عاشقانه و تلخ وشیرین اما فقط درباره ی شخصیتی معصوم و مواجهه ی او با دنیای بی قسط نیست و تو دقایق موزیکال خویشتن انقدر یک دوره ی زمانی و یک جامعه ی اروپایی را عالی و پرجزئیات نشان می دهد که مخصوصا مخاطب امروز می تواند با رویت آن احساس نگاه انداختن به بیرون دریچه ای جدید را داشته باشد؛ پنجره ای که یک دنیای متلون و پرشده از شخصیت هایی غلو آمیز داخل پس آن قرار گرفته است.

Streets of Fireبهترین فیلم های اکشن 2019 براساس نمره راتن تومیتوزبهترین فیلم های اکشن 2019

اکشن، درام، رمانتیک، تریلر (Thriller)، ماجراجویی، جنایی، موزیکال، عهد تکلیف و راک ان رول؛ این ها نه چند زبان ی بی ربط یا اشتهار های فدایی از ژانرها و زیرژانرهای مجهز در جهان هنر هفتمین که تمامی ژانرها و زیرژانرهای نسبت داده شده به فیلم دیدنی و در سنخ خود متفاوت Streets of Fire جای پا والتر هیل هستند. فیلمی که داخل شایسته کردن ی خود فدایی افراد بارها و بارها به تماشای آن نشستند و ناچیز وبیش گاهی سکانس هایی را وقف تان می بطی ء که احتمالا پس از دیدن موجودی با خود می گویید اگر جرج میلر مبصر «مکس بی خرد» را درون خیابان های یک شهر قرارگرفته تو دل دورانی معاصر می ساخت و تو این خوش نویسی بهره ی بسیار زیادی از نقش آفرینی های دایان لین می برد، مولود احتمالا چنین چیزی از آب درمی آمد!

Streets of Fire درون کشش دقایق خود با آهنگ های منصب یکی که بارها لحظات پخش آن ها به سکانس های بحران چندین و چند نفر با استعمال از حربه ی گرم کات می خورد، مخاطب هدف را دائما ترس زده و سرگرم شده نگه می دارد. نتیجه غصه آن است که عقب کردن قصه ی ریون شدک با بازی ویلم دفو و دوستان خلافکار او که منظور دزدیدن یک رامشگر ی معروف را دارند، تبدیل به امتحان ای جذب کننده می شود و اثر مورد مناقشه را به فکر کردن فداکار سکانس های خاص آن به دهش در ذهن بسیاری از بیننده ها ثبت می کند؛ تا حدی که تقریبا همیشه بتوان با اطمینان گفت که احساس خوش دیدن Streets of Fire و نقاط جیره آن به عنوان یک اکشن دهه هشتادی هالیوودی روی نقاط انقراض انکارناپذیر آن سایه انداخته اند.

The Witchچند سبع اهلی، چند شخصیت بی گناه و همزمان گناهکار و تهدیدی ناشناخته؛ «جادوگر» با همین عناصر ظاهرا ساده یکی از نیکوترین فیلم های ترسناک چند سال اخیر را خلق کرده است

همان گونه که احتمالا خودتان هم می دانید، یکی از ستاره های فیلم اکشن قرارگرفته داخل این سیاهه یعنی ویلم دفو امسال همراه با رابرت پتینسون به فکر کردن نقش آفرینی تو فیلم The Lighthouse، باری دیگر از شانس خوبی در عزل جوایز بهره می برد. ولی فارغ از این اگر شما هم جزو افرادی هستید که سرمست نقدهای شدیدا مثبت و تریلرهای و تیزرهای خاص «فانوس دریایی» شده اید، احتمالا The Witch یا همان بدوی فیلم بلند سازنده ی آن یکی از مهم ترین آثاری به احصائیه می آید که این روزها فرصت تماشا خواه حتی بازبینی آن را دارید. رابرت اگرز در «جادوگر» که البته سازندگان در اصل آن را با نام The VVitch معرفی کردن می کنند، از حداقل ها جای پا فوق العاده خارج می کشد. طوری که فردی لوکیشن های فیلم توجه مخاطب را به خود طلبیدن نکنند و این جزئیات شهید زدنی به کار رفته در گریم، مدل سازی لباس ها، طراحی صحنه، قاب بندی، نورپردازی و تدوین پی باشد که تماشاگر را تا اختتام میخکوب تماشای The Witch نگه می دارد. البته که این جا مشغول گفتگو درباره ی یک فیلم ترسناک معمولی نیستیم و با اثری سراغ داریم که اصلا بعضی ها به خیال تهی بودنش از جامپ اسکرهای دیوانه وار حضورش در گروه آثار سینمای وحشت را دون سؤال می برند و البته که The Witch فیلمی نیست که لزوما توجه جمیع را به خویشتن جلب کند. ولی چنانچه مهیای شلنگ گذاشتن به روستایی دورافتاده و امتحان ی خوف از تهدیدی ناشناخته درکنار اعضای یک خانواده هستید و ابایی حزن از غرق شدن تو باورها و خیالات راستین خواه شاید هم دروغین فداکار انسان ها ندارید، The Witch همان فیلمی است که نه فقط از شنیدن اسطوره ی معرکه ی آن که احتمالا از «نظر» تصویرسازی های فکرشده و لایق توجهش نیز لذت می برید.

بنیامینبهترین فیلم های ایرانی سال ۱۳۹۸

انیمیشن «بنیامین» که بوسیله گفته ی سازندگان خود بخشی از زندگی قوم بنی اسرائیل تو مصر باستان و سعی یک پسر برای نجات دادن والده خویشتن از مشت سربازان سلطان را به تصویر می کشد، بوسیله نظام محسن عنایتی و مصطفی حسن آبادی را بوسیله نشانی کارگردان و تهیه کننده ی واقعی دارد. فیلم نامه ی آن تیمار از جایی کلید می خورد که آشر، دوست شخصیت اصلی افسانه یعنی بنیامین، با یک غلط شرایط اسارت مادر وی را فراهم می آورد و باعث می شود که بنیامین چاره ای به مگر تصمیم بوسیله تجربه ی سفری خطرناک نداشته باشد. سفری که سرنوشت برخی آدم ها و دیدگاه او نسبت به اجتماع و زندگی خود را دچار تغییراتی می کند. چنگیز جلیلوند، ناصر طهماسب، اکبر منانی، سعادتمند مظفری، مریم شیرزاد، تینا هاشمی و آرزو آفری تیم اصلی صداگذاری «بنیامین» را تشکیل می دهند و بهزاد عبدی، امیر زند و فرشید جلیلی نیز فدایی دیگر از افراد کلیدی حاضر داخل تیم پیدایش اثر مورد مناقشه بوسیله شمار می مسئله.