مروری کنار تاریخچه اسم رمز کنسول های بازی

AAASGHAROOOOASGHAROOOOکنیهHAROOOONHAROOOON رمز (Codename) عبارتی است که از دهه ها قبل توسط همکاری های گوناگون برای نام گذاری پروژه های مختلف بوسیله کار می رفته است و هر همدستی هم شعار خاص خود را از انتخاب اسم رمز دارد. از زنجیر های پیشرفته و عجیبی که با اسم رمزهای مخصوصی همراه بوده اند تا صنعتی ورزش که از همان روزهای اولین ی حرکت بوسیله سمت تجاری شدن با این اسامی طرف حیات و از آن زمان تا همین امروز، شاهد دهات ها اسم اشاره مختلف برای کنسول ها و بازی های ویدیویی بوده ایم.

این روزها با نزدیک شدن بوسیله زمان عرضه ی کنسول های دودمان جدید، یک مرحله دیگر با اسم رمزهای تازه ای مواجه می شویم و به همین مناسبت سری زده ایم به کتاب ی این نوع اسامی جالب؛ عناوینی که از سال ها قبل رله خاص خویشتن را در صنعت ورزش داشته اند و هنوز هم پیش از شناساندن رسمی هر کنسول، با آن ها مواجه می شویم. با زومجی همراه باشید.

Magnavox OdysseyBrown Box

مگناواکس آدیسی اولین کنسول تجاری تاریخچه حیات که تو سال ۱۹۷۲ وارد بازار شد. این کنسول که توسط تیمی بوسیله رهبری رالف بائر (ملقب بوسیله پدر ورزش های ویدیویی) طراحی شده بود، بدنه ای با رنگ آمیزی سفید، سیاه و قهوه ای داشت و هرچند گرافیک ورزش های آن در مقایسه با روزگار فعلی شوخی ای زیاد نبود، ولی در زمان خود دستاورد مهمی به شمار می آمد.

اسم رمز این کنسول بی قراری شبیه سایر محدودیت های آن زیاد میسر بود و تو حالی که بائر و همکارانش پیش از عرضه ی آن نمونه های آزمایشی مختلفی تولید کرده بودند، درنهایت به هفتمین نمونه ی آزمایشی رسیدند که به تامل لباس و شمایل آن لقب Brown Box یا صندوق ی قهوه ای را به این پلتفرم دادند و بعدها نام رسمی مگناواکس آدیسی بخاطر آن انتخاب شد.

Home PongDarlene

اولین دستگاه ی ورزش خانگی آتاری، پلتفرم ساده ای حیات که دستور ی تجربه ی یکی از مشهور ترین بازی های تاریخ یعنی Pong را در منزل می داد. این دستگاه ی میسر ولی داخل گوهر حال دوست داشتنی نسبت به زمان خویشتن یعنی سال ۱۹۷۵، با اسم اولیه ی دارلین تولید شد که نام یکی از کارمندان زوجه آتاری بود.

Atari 2600Stella

کنسول آتاری 2600 یکی دیگر از نخستین پلتفرم هایی بود که اسم اشاره مخصوصی برای آن انتخاب شده بود بوسیله نام استلا، نامی که هیچ مفهوم عمیق و خاصی بی آرامی نداشت.

جوزف دکیور کسی وجود که در سال ۱۹۷۴ (یعنی تنها دو سال پس از تأسیس آتاری) به این همکاری ملحق شد تا روی پروژه ای تو زمینه ی تولید یک کنسول ورزش امر کند؛ پروژه ای که بعدها با معروفیت رسمی آتاری 2600 واقف بازار شد، ولی در ابتدا و درون تشکیلات همکاری به نشانی استلا شناخته می شد که چیزی نبود سوا لقب دوچرخه ی دکیور!

IntellivisionDecade

کنسول اینتلی ویژن محصولی از شریک متل (Mattel) بود و نام آن هم از ترکیب دو عبارت Intelligent (هوشمند) و Television (تلویزیون) تشکیل شده وجود. این کنسول که در سال ۱۹۷۹ به صورت آزمایشی بیدار راسته آمریکا شد، از ۱۹۸۰ نمایش ی رسمی خود را آغاز کرد و بعدها سازندگان کنسول به پندار تولید مدل های مختلفی از آن با تغییرات باطراوت افزاری افتادند که یکی از آن ها با نشانی اینتلی ویژن IV، اسم رمز خصوصی خود را داشت به نام Decade یا دهه؛ نامدار که شاید خبر از انتظارات بالای تولیدکنندگان کنسول نسبت به قابلیت های آن و پشتیبانی یک دهه ای از این محصول را می داد، اما درنهایت اوضاع بر وفق مراد آن ها پیش نرفت و این کنسول بی شمار زودتر از پیش بینی ها از رده خارج شد.

Atari 5200Pam

وقتی ۲۶۰۰ را دوبرابر کنیم، بوسیله عدد ۵۲۰۰ می رسیم و آتاری اندوه بوسیله همین سادگی نام برادر قدرتمندتر آتاری 2600 را انتخاب کرد. ولی این کنسول حزن اسم رمز مخصوص خود را داشت، یعنی پَم؛ نامدار که باز هم فلسفه ی خیلی خاصی پشت برگزینی آن بود نداشت و شهرت کوچک یکی از کارمندان زن این شرکت بود.

البته بعدها شایعاتی منتشر شد که علت انتخاب این اسم، وجود تعداد زیادی بازی پورت شده از دستگاه های آرکید برای کنسول آتاری بوده است و آن ها PAM را بوسیله عنوان مخفف عبارت Personal Arcade Machine (دستگاه آرکید شخصی) برگزینی کرده بودند، اما به نظر می رسد سبب حقیقی تفویض این کنیه رمز همان مورد ابتدا باشد، چرا که آتاری در این زمینه سابقه دار وجود و علاوه بر کنیه رمز دارلین برای Home Pong، دو عدد از محصولات خانواده هشت بیتی آن ها یعنی آتاری 400 و آتاری 800 اندوه با لقب رمزهای Candy و Colleen (نام دو راقم این شرکت) تولید شده بودند.

NESGameCom

شرکت نینتندو درون شهرت گذاری بدوی کنسول های شوهردار خویشتن بوسیله سراغ صیت هایی سهل می رفت. آن ها در حالی یکی از محبوب ترین کنسول های دهه ی ۱۹۸۰ را تولید کرده بودند که استاندارد ژاپنی آن Famicom (مخفف Family Computer یا کامپیوتر خانوادگی) اشتهار داشت و استاندارد غربی هم NES (مخفف Nintendo Entertainment System خواه سیستم مشغولیت نینتندو). این کنسول تاریخی، اسم رمز مخصوص خود را غصه داشت که حتی آن بی قراری عبارتی ساده وجود تحت عنوان GameCom که از دو کلمه ی Game و Computer تشکیل می شد.

درحالی که حکم تولید کنسول تا مدتی با همین عنوان پیش می رفت، همسر ماسایوکی یومورا (طراح کنسول) پیشنهاد قسط معروفیت آن به Family Computer دگرگونی پیدا نرم تا هم جنبه ی خانوادگی بازی های آن جلوه گر شود و غم عبارت کامپیوتر در آن به کار رود که آن روزها عبارتی جذاب محسوب می شد.

Atari 7800Atari 3600

همان نعوظ که آتاری سپس از معیار ۲۶۰۰ برای نام گذاری برادر کوچک نم آن به سراغ مغز ۵۲۰۰ رفت، این وعده هم مدل بعدی را با پسوندی نمایش کرد که دربرگیرنده سه مغز ۲۶۰۰ می شد، یعنی ۷۸۰۰. ولی معروفیت ابتدایی ی کنسول چیز دیگری بود و اوایل کار با نشانی آتاری 3600 شناخته می شد که احتمالاً این عدد اندوه براساس همان ۲۶۰۰ تو نظر محزون شده وجود و با تبدیلش به ۳۶۰۰ قرار بود جستن سخت افزار کنسول نمایش داده شود.

Sega GenesisMark V

کنسول قدرتمند سگا با عرضه درون سال ۱۹۸۸ توانست به یکی از به یادماندنی ترین محصولات دنیای بازی تبدیل شود؛ کنسولی که تو آمریکا جنسیس معروفیت داشت و در اروپا و ژاپن هم با نشانی مگادرایو (Mega Drive) عرضه شد. بد نیست بدانید که این محصول سگا در نخست قرار نبود مگادرایو یا جنسیس نامیده شود و اسم رمز اولیه ی آن Mark V بود، بوسیله این موجب که سگا تو نام گذاری میزان های مختلف مقدماتی کنسول خانگی خود یعنی SG-SG 1000 از عبارت مارک استفاده می کرد و آخرین SG-مقیاس SG 1000 هم با نام مارک 3 (تولید شد که بعدها بوسیله ابداع دومین کنسول سگا یعنی مستر جهیز) منتهی شد و یکی از مدل های مستر سیستم هم بین اعضای سگا با عنوان مارک 4 شناخته. می شد بنابراین لقب رمز ابتدایی ی جنسیس غصه مارک 5 انتخاب شد، ولی بعدها مسئولان همدستی به این مولود رسیدند که باید متعاقب نام قدرتمندتری بخاطر آن بروند و درنهایت از بین حدود ۳۰۰ نام مختلف، بوسیله موارد.

نهایی رسیدند البته این ها عزب اسامی کنسول سگا نبودند و این وسیله ی سیاه رنگ که توسط شرکت سامسونگ تو زور جنوبی عرضه می شد، در این ناحیه فاتحه با اشتهار*Super Gam Boy به دست خریداران رسید و مدتی بعد هم نام عجیب و حیرت انگیز Super Aladdin Boy روی آن! گذاشته شد موجب عرضه ی کنسول توسط سامسونگ هم به هنجار زور جنوبی. برمی گردش در آن دوران مشکلات یدکی بین ژاپن و اجبار وجود داشت و محصولات ژاپنی نمی توانستند به سادگی وارد بازار کره شوند، بنابراین سگا کنسول خود را با برند سامسونگ عرضه کرد و این دو شهرت متفاوت برای آن.

گزینش شدند Game BoyDot

Matrix Game کنسول دستی گیم بوی را می توان یکی از بزرگ ترین دستاوردهای نینتندو دانست، کنسولی ارزشمند که درون زمان خود سروصدای یدکی به پا کرد و درنهایت حزن از نمونه های مختلف آن روی هم حدود ۱۲۰ میلیون عدد. فروخته شد این وسیله ی جمع وجور که داخل سال ۱۹۸۹ به بازار آمد، در ابتدا با اسم رمز Dot Matrix Game همراه وجود که به جنس ورق ارائه آن اشاره داشت؛ موضوعی که نینتندو بعدها بی قراری از آن برای شهرت گذاری کنسول های دستی خود استفاده کرد، از جمله DS که مخفف Dual Screen حیات و بوسیله دو صفحه ای وجود داشتن آن مربوط (می شد و البته طبق روایتی دیگر به’معنای Developer s System که مدال دهنده ی سادگی نقشه کشی ورزش بخاطر) آن بود یا 3DS که قابلیت های سه اتیه صفحه عرضه آن را اعلام.

می کرد هرچند درنهایت نام این کنسول دستی بوسیله گیم بوی تبدیل ظاهر کرد، اما اثرات اسم رمز آن به لباس دیگری همراه کنسول باقی ماند و کد ثمر گیم بوی به صورت مخفف همان لقب رمز-یعنی DMG 01 تو نظر. پژمرده شد نکته ی جالب دیگر درون مورد این کنسول نینتندو به بازخوردهای اولیه ی آن بین کارمندان شریک شدن. برمی گشت تو روزهای بدوی ی تولید این محصول، تعدادی از کارمندان نینتندو شوق اضافی بوسیله آن نداشتند و همین موضوع باعث شده وجود بین خودشان از عبارت DameGame برای نام نهادن این کنسول دستی کاربرد کنند؛ عبارتی که مدخل اول آن یعنی Dame داخل ژاپنی به معنای بیچاره و ناامید است، ولی درنهایت همین (کنسول ناامیدکننده از دیدن) آن ها به یکی از مظفر ترین محصولات دنیای بازی.

تحول شد

Atari LynxHandy لینکس کنسول دستی قدرتمند آتاری وجود که با حیات تاریخ ارائه ای نزدیک بوسیله گیم بوی، از رویت ابدار افزاری به مراتب از کنسول نینتندو پیشرفته نمدار وجود و اولین کنسول دستی با نمایشگر رنگی بی آرامی محسوب می شد، اما از طرف دیگر پشتیبانی برجسته شرکت محبوب ژاپنی را پشت خویشتن نداشت و نرخ آن هم بالاتر بود و درنهایت.

شکست خورد این مایه ی جالب در نخست توسط شرکت دیگری به نام Epyx درون دست تولید حیات و آن ها درحالی تولید محصول دوست داشتنی خود را از سال ۱۹۸۶ آغاز کرده بودند که اسم اولیه ی Handy را برای آن درون. نظر داشتند ولی سپس از مدتی امر بوسیله جایی رسید که شرکت توان مالی کافی برای تأمین مخارج تولید کنسول را نداشت و حقوق آن را به آتاری فروخت و داخل جریان همین پروسه هم نام آن به لینکس تحول.

پیدا کرد Game

GearProject Mercury مسئولان سگا تو دهه ی ۱۹۹۰ تعلق ی زیادی به استفاده از لقب سیارات برای شهرت گذاری کنسول های خود داشتند و هرچند این سیلان بیش از هرچیز خود را در نام گذاری (کنسول ساترن Saturn، به معنای زحل) یا کیوان علامت داد، ولی پیش از آن غصه سگا سراغ این طور طرز کار.

رفته حیات ماجرا به عهد تولید کنسول دستی گیم انسداد برمی گشت؛ کنسولی جذاب که البته مثل اکثر کنسول های دستی نتوانست رقیب محصولات. نینتندو شود این وسیله ی سیاه رنگ که می توان آن را بوسیله نوعی یک مستر جهیز دستی دانست، تو روزهای ابتدایی ی تولید با لقب رمز پروژه ی مرکوری شناخته (می شد مرکوری همان تیر یا عطارد است، نزدیک ترین سیاره ی منظومه ی شمسی).

به خور

TurboExpressGame Tank توربو اکسپرس یکی دیگر از کنسول های دستی ای بود که در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ و اوایل دهه ی ۱۹۹۰ قصد فتح بازار را داشتند و. شکست خوردند این میوه کارخانجات NEC که بوسیله نوعی کمیت مدل ی کوچک و دستی-کنسول TurboGrafx 16 بود و درنهایت هم به.فروش ۱ ۵ میلیون عددی رسید، در اول گیم تانک نام داشت که هنگفت هم عبارت عجیبی بخاطر نامیدن آن نبود؛ چرا که لباس و شمایل خاص آن مخاطب را به یاد افزار جنگی و بی سیم ها!

می انداخت Sega

32XProject Mars 32X از دیگر محصولات سگا با اسم رمز سیاره ای بود؛ قطعه ای اضافه شونده که به جنسیس متصل می شد و غلبه آن را اضافه. می داد این قطعه که درنهایت با شکست مواجه شد، با شهرت پروژه (ی) مارس مریخ تولید.

شده بود البته پیش از ساخته شدن 32X غصه فراغت بود سگا روی محصول دیگری کار کند که پروژه (ی ژوپیتر) Project Jupiter معروفیت داشت، یعنی سیاره. ی خریدار این کنسول فراغت بود میزان پیشرفته تر جنسیس باشد و برای افرادی عرضه شود که توانایی خرید ساترن را ندارند، ولی بعدها جای خود را به.

32X داد

Amiga CD32Spellbound آمیگا سی دی 32 از آن قسمت قسمت کردن کنسول های ناکامی است که این روزها کمتر کسی آن را بوسیله. یاد دارد این میوه همدستی کمودور که در سال ۱۹۹۳ نمایش شد و عمر کوتاهی داشت، در ابتدا با اشتهار Spellbound یا طلسم شده درون دست تولید بود و بعدها به آمیگا سی دی 32 دگرگونی صیت.

مشخص-کرد

PlaydiaBA X شاید کمتر کسی معروفیت کنسول Playdia را شنیده باشد، محصولی از شرکت Bandai که در سال ۱۹۹۴ ملتفت راسته ژاپن شد و بیشتر با تمرکز روی المان های مولتی مدیا طراحی شده بود تا یک. کنسول بازی کنیه اشاره این علیه که مخاطبانی با سنین پایین را هدف محزون حیات و دستور کار های آموزشی مختلفی تیمار داشت، در-فاتحه BA.

X

حیات PlayStationPSX ناچیز کمتر بوسیله دورانی می رسیم که کنسول های سه بعدی معروف با هدف فتح راسته بازی های ویدیویی در حال تولد شدن بودند تا حال و هوای بصری جدیدی را بخاطر مخاطبان خود. مهیا کنند سونی داخل حالی پلی استیشن را درون سال ۱۹۹۴ داخل ژاپن و یک سال بعد تو سایر کشورها عرضه کرد که شاید کمتری کسی فکر می کرد این کنسول بتواند به فروشی متجاوز از ۱۰۰ میلیون. عدد برسد هرچند این روزها نام پلی استیشن بوسیله قدری مطرح است که حتی بی حد از افراد غیرگیمر تیمار با آن آشنایی دارند، اما درون آن عهد ماجرا به این شکل نبود و تردید و تردیدهایی برای انتخاب این شهرت.

بود داشت این عبارت نخستین بار تو زمان شریک سونی و نینتندو برای تولید قطعه ی تکثیر شونده ای برای کنسول SNES مطرح شد؛ روزهایی که صبر بود دو غول ژاپنی با یکدیگر مشارکت کنند و نه عزب سونی قطعه ای برای اجرای سی دی تو SNES تولید کند، بلکه خود همچنین ثمر مجزا ای را مخبر بازار بطی ء که بی قراری ورزش های SNES را عمل کند و هم اقتدار پشتیبانی از سی دی را. داشته باشد این وسیله در نمایشگاه CES سال ۱۹۹۱ با نام (Play Station دو زبان استثنا) از هم معرفی شد، ولی بسی مهلت اتفاقاتی افتاد که پیمان نامه سونی و نینتندو به مبنا عقد خورد و خبری هم از این.

وسیله نشد چند سال گذشت و سرانجام سونی کنسول مخصوص خود را عاری درگاه نینتندو تولید کرد و از آنجایی که پیش از این عبارت پلی استیشن برای ثمر ناکام قبلی مصرف شده بود، نمایندگی ی آمریکای مدخل سرگرمی های سونی پیشنهاد کاربرد از صیت PSX را برای این دشت. پیشرفته داد حتی در بعضی از تبلیغات اولیه ی کنسول هم از عبارت PSX استفاده شد، اما سرانجام همان (نام قبلی البته این بار بوسیله) لباس سرهم برای کنسول انتخاب شد و پلی استیشن تبدیل به برندی درخشان در صنعت ورزش شد که هنوز هم بعد از سال ها در اوج به سر.

می سرما البته سونی بعدها از PSX بخاطر نامیدن میوه دیگری کاربرد کرد، یک دستگاه پرونده تصاویر دیجیتال که بازی های پلی استیشن 2 را هم اجرا می کرد و درون سال ۲۰۰۳ تنها در ژاپن نمایش شد، اما به علت نرخ فوقانی که داشت ضعف خورد و معامله.

اضافی نکرد

Virtual BoyVR32 سال ها قبل از متد افتادن موج جدیدی از (واقعیت)مجازی VR ، این قابلیت بوسیله شکلی متفاوت درون دنیای بازی حیات داشت و نینتندو غصه از عموم انبازی هایی حیات که داخل یک دوروبر قصد داشت با استفاده از جذابیت های واقعیت مجازی محصولی متفاوت.

ارائه کند Virtual Boy پدیده ی عجیبی وجود که در سال ۱۹۹۵ عرضه شد و بدوی کنسولی بود که گرافیک برجسته ی سه بعد اینده را ازطریق یک نمایشگر سربند در اختیار مخاطبان راحتی. می داد این ثمر نینتندو به دلایل مختلف از جمله طرز استفاده ی شاداب و نامناسب و همین نعوظ رنگ بندی قرمز ورزش های خویشتن نتوانست داخل جذب مشتری فیروز ایفا کند و کمتر از یک میلیون. عدد فروخت نام بدوی ی آن بی قراری VR32 بود که درنهایت نینتندو به ریختگی معروفیت گذاری گیم بوی، آن را با نشانی ویرچوال بوی.

ارائه کرد Atari Jaguar

CDJaguar II آتاری جگوار با فروشی کمتر از ۲۵۰ هزار عدد زمینه ساز مشکلات یدکی برای آتاری شد و آن ها پس از آن دیگر با پیدایش کنسول های کاملاً جدید با بازی های اختصاصی خداحافظی کردند ولی در سال ۱۹۹۵ یعنی دو سال بعد از نمایش ی آتاری جگوار، قطعه ای والا نشانی جگوار سی دی را به بازار فرستادند که امکان استفاده از سی دی را به کاربران. می قسط صیت مقدماتی ی این قطعه هم جگوار 2 بود که درنهایت آتاری ترجیح داد به سراغ چنین.

نامدار نرود Genesis NomadProject Venusمقاله:های مرتبط نگاهی بوسیله جنسیس نومد، کنسول دستی

ناکام سگا دوباره یکی دیگر از کنسول های سگا و باز غم استفاده از! شهرت سیارات این بار اقبال کنسول دستی دیگری از سگا بود که داخل سال ۱۹۹۵ به دست علاقمندان رسید و می توان آن را به نوعی یک جنسیس. همراه دانست کنسولی قدرتمند و جالب که متأسفانه سرنوشت خوبی نداشت و با وجود قابلیت های مختلف خود، موفقیت اضافی بوسیله.

دست نیاورد لقب رمز جنسیس نومد، پروژه ی ونوس بود، بوسیله معنای سیاره ی ناهید. خواه زهره نامی که مانند اکثر پروژه های سیاره ای سگا برای این شریک شدن ژاپنی خوش.

یمن نبود Nintendo

64Project Reality یکی دیگر از کنسول های دوست داشتنی تبار پنجم، نینتندو 64 حیات که هرچند آثار به شدت جذاب و زیبایی داشت ولی درنهایت به مراتب کمتر از پلی استیشن. فروش کرد درون آن ایام مباحثه لول از گرافیک دوبعدی بوسیله سه بعدی متجاوز داغ بود و هیاهوی زیادی تمام مقدر شدن های صنعت ورزش را دربرگرفته بود که خبر از انقلابی مبصر در زمینه ی گرافیک بازی ها. می قسط همین قضیه هم یکی از دلایلی وجود که نینتندو به سراغ اسم اشاره Project Reality برای کنسول خود برود تا نشان دهد که قصد دارد محصولی قدرتمند با تصاویر واقع گرایانه.

نمایش کند هرچند درنهایت شهرت نینتندو 64 بخاطر این کنسول انتخاب شد تا بوسیله بهترین شکل ممکن خبر از معماری ۶۴ بیتی کنسول دهد، ولی تا اینکه در سخت اسباب نهایی آن غصه مقدر شدن های مختلفی قرین پردازنده با عبارت Reality. همراه بودند کریه نیست داخل اینجا اشاره کنیم که برای این کنسول نینتندو عنوان های دیگری بی آرامی در رویت گفته شده وجود که آن ها هم درنهایت: تبدیل کردند Ultra 64 برای بازارهای غربی که استراحت وجود قدرت کنسول را بسیار ازپیش بوسیله صورت رقبا بکشاند و Famicom 64 که ترکیبی از حساسیت نوستالژیک بدوی کنسول نینتندو و معماری ۶۴ بیتی بود، اما نینتندو سرانجام تصمیم گرفت از مغز ۶۴ و معروفیت شرکت خود درکنار یکدیگر.

استفاده کند

64DDBulky Drive 64DD قطعه ای اضافه شونده حیات که داخل سال ۱۹۹۹ بخاطر نینتندو 64 در ژاپن. عرضه شد این قطعه که خرید بیش پایینی داشت و ورزش های انحصاری خیلی کمی هم بخاطر آن طراحی شدند، اذن ی استعمال از دیسک های ۶۴ مگابایتی را بوسیله کاربران خود می داد و داخل مجموع امتحان ی بی اندازه دلچسبی بخاطر. نینتندو نبود لقب رمز ابتدایی ی آن حزن Bulky Drive بود که بعدها به 64DD تغییر پیدا کرد تا غم با اشتهار نینتندو 64 درون ارتباط باشد و هم به حافظه ی شایان پشتیبانی خویشتن.

اشاره/یواش/DreamcastBlackbelt

Dural Katana آخرین کنسول سگا یعنی دریم کست زمانی دانا بازار شد که دوده ششم هنوز با ورود رقبایی چون پلی استیشن 2، ایکس باکس و گیم کیوب بوسیله مراحل حساس خویشتن نرسیده بود؛ کنسولی مانوس داشتنی که در اوایل کار موفق فاحش شد ولی بعد از مدتی با وجود قابلیت های جالب و بازی های مختلف و جذابش، انقراض خورد و سگا را بخاطر همیشه از میدان تولید کنسول های ورزش.خارج کرد مقاله:های مرتبط نگاهی به دریم کست، آخرین کنسول سگابهترین بازی های دریم کست از دیدن چهره های آشنای

صنعت بازی ماجرای اسم رمز دریم کست کمی مبهم پر حرارت از سایر کنسول ها است و زوایای. مختلفی دارد داخل روزهای اولیه ی تولید این کنسول، دو تیم مجزا در آمریکا و ژاپن سرگرم فقره روی سخت اسباب مورد نظر خویشتن شدند و به لباس موازی تولید آن را جلو. می بردند دسته ژاپنی پروژه ای پایین تر نشانی Dural را در دست تولید داشت که شهرت آن برگرفته از یکی از شخصیت های بازی Virtua. Fighter وجود ولی در طرف دیگر تیم آمریکایی اشتهار Blackbelt را روی پروژه ی. خود گذاشت هر دو گروه درون حال کار روی ثمر خود بودند تا اینکه پایان پروژه ی دسته ژاپنی یعنی Dural انتخاب شد و پر اب افزار موردنظر آن ها وارد مراحل پا بر جا.

تولید شد البته این هم پایان کار اسم رمزهای دریم کست نبود و بعد از Dural، لقب اشاره دیگری والا عنوان Katana برای آن انتخاب شد و این اسم به شکل رسمی هم درون رسانه ها اعلام شد تا هم رقبا را بابت غلبه خود تهدید کند و هم حالتی شرقی به کنسول بدهد، ولی درنهایت کنیه زیبای دریم کست بخاطر کنسول سفیدرنگ سگا داخل دید گرفته شد؛ کنسولی که طرفداران سگا هرگز آن را از یاد.

نخواهند برد Game Boy AdvanceAdvanced

Game Boy یکی از کنسول های محبوب نینتندو که تو سال ۲۰۰۱ وارد بازار شد، Game Boy Advance یا. GBA بود البته نینتندو قبل از آن حزن قصد نمایش ی کنسول دستی دیگری را داشت که مدتی با کنیه اشاره پروژه (ی آتلانتیس) Project Atlantis در دست تولید بود، ولی به.

جایی نرسید GBA اندوه در اوایل کار خود اسم دیگری داشت که البته تقریباً شبیه کنیه نهایی آن بود به همراه: تفاوتی کوچک Advanced Game Boy خواه بوسیله صورت. مخفف AGB اما درنهایت نینتندو «کلمه» ی پیشرفته را از ابتدای این اسم به انتهای آن برد و به. GBA رسیدیم مشابه همان طرز کار که پیش از آن با Game Boy Color هم انجام داده بود و درون اول صبر وجود این کنسول دستی با اشتهار Color Game Boy.

عرضه شود

GameCubeProject Dolphin یکی دیگر از کنسول های دوست داشتنی نسل ششم گیم کیوب بود که با لباس و شمایل جالب و رنگ بنفش خود و البته آثار باکیفیتی که داشت، محصولی به یادماندنی از نینتندو بود که متأسفانه فروش آن به سطح. انتظارات نرسید گیم کیوب در روزهای فاتحه تولید با عنوان پروژه ی دلفین شناخته می شد و این اسم خیر فقط بین سازندگان آن، بلکه بوسیله شکل عمومی غم درون ماه می سال ۱۹۹۹ در جریان کنفرانس خبری نینتندو. اطلاع دادن شد پردازنده ی کنسول اندوه با (نام Gekko) نوعی سوسمار کوچک شناخته می شد و درون مجموع این وهله نینتندو به سراغ اسامی جالبی برگرفته از حیوانات بخاطر جانشین نینتندو 64.

رفته بود هرچند درنهایت صیت کنسول از دلفین به گیم کیوب (تغییر کرد نامی که به شکل مکعب مثل آن) اشاره داشت ولی دلفین بی قراری بعدها به شکل دیگری به حیات خود ادامه داد، در قالب یک شبیه ساز قدرتمند برای اجرای ورزش های گیم کیوب.

و

Wii XboxMidway بدوی کنسول مایکروسافت یعنی ایکس باکس محصولی قدرتمند بود و نسبت بوسیله سایر کنسول های نسل ششم شیرهدار افزار پیشرفته. لطافت داشت این کنسول که زمینه ساز انتشار بازی های اهمیت چون Halo شد، اواخر سال ۲۰۰۱ و تقریباً هم زمان با گیم کیوب مسبوق بازار شد و مثل کنسول نینتندو، خرید آن داخل محدوده ای کمی والاتر از ۲۰ میلیون عدد.متوقف شد ماجرای انتخاب کنیه ایکس باکس، داستانی طولانی و مملو پیچ و خم دارد و پیش از برگزینی صیت نهایی، اسامی زیادی از جمله DirectX Box برای آن در رویت اندوهناک

شده وجود اسم اشاره ایکس باکس یکی از جالب ترین مواردی است که تا امروز تو این صنعت دیده ایم؛ نامی تحت نشانی Midway که جهت انتخاب آن غم ماجرایی. شنیدنی دارد (نبرد میدوی Battle) of Midway یک رزم دریایی عظیم تو سیلان جنگ جهانی دوم حیات که بین آمریکا و ژاپن. رخ عدل درحالی که ژاپن آن روزها غلبه سرباز زیادی داشت و توانسته وجود با حمله به پرل هاربر خسارات فراوانی به آمریکا وارد کند، با انگیزه های بسیار و تخیل بوسیله دست آوردن یک پیروزی دیگر متوجه نبردی متفاوت با آمریکا شدند و درنهایت بازنده ی آن بودند؛ نبردی که تو طبق حدود ۳۰۰ کشته ی آمریکایی، بیش از ۳۰۰۰ سپاهی ژاپنی از بین رفتند و داخل مجموع نه تنها آمریکا پیروز پیکار شد، که ژاپن هم از دیدن قدرت بحری شکست. سنگینی خورد این نبرد که برای آمریکایی ها عظمت زیادی دارد، مسئولان مایکروسافت را به فکر کردن انتخاب عبارت میدوی بوسیله نشانی لقب رمز اولین کنسول این همکاری انداخت؛ اسمی که خبر از تصمیم جدی غول ردموندی برای منهدم کردن بزرگ ترین رقیبش یعنی شرکت ژاپنی سونی. می قسط ولی درنهایت اوضاع به لباس دیگری پیش رفت و پلی استیشن 2 درون همان اولاد توانست بیش از ۱۵۰ میلیون عدد بفروشد، یعنی حدود ۶ برابر.

ایکس باکس البته درکنار میدوی، صیت های دیگری تیمار بخاطر ایکس باکس داخل نظر گرفته شده بودند: از جمله Windows – Entertainment Project WEPMicrosoft – Total Gaming MTGMicrosoft Interactive – Network Device MINDMicrosoft Active – Reality Zone MARZVirtual Entertainment and – Reality Venture VERVTotal – Action Center – TACCyber Playground CPGMicrosoft – Interactive

Center MIC ولی همگی ی این اسامی بوسیله شالوده بست خوردند و پس ازآن از آن نصیب و قسمت بوسیله اسم DirectX Box رسید که به تماس تنگاتنگ کنسول با DirectX. اشاره داشت درنهایت بخش اول این عبارت تیمار حذف شد و Xbox به عنوان اسم کنسول در دید اندوهناک شد که خود این اسم نیز به حالات مختلفی مثل XboX، xBox-و X box شاخه می شد و فرجام حالت سهل پر حرارت یعنی Xbox. گزینش شد هرچند باز هم این عاقبت تصادم نبود و تیم بازاریابی مایکروسافت که این طور اسمی را کم ارزش کنسول بازی نمی دانستند، پیشنهاداتی شبیه 11X-خواه Elevene X نمایش دادند ولی درنهایت همان Xbox انتخاب شد و امروز بی آرامی بوسیله برندی شریف در دنیای بازی تبدیل.

شده

است EyeToyiToy EyeToy دوربین منحصربه فردی وجود که سونی درون سال ۲۰۰۳ برای پلی استیشن 2 بوسیله بازار فرستاد و با ورزش های خصوصی خویشتن اجازه ی تجربه ای جدید و متفاوت را به کاربران می داد؛ دستگاه ای که شاید بتوان آن را جد کینکت داخل نظر گرفت، ولی به مراتب ساده پر حرارت از. دشت مایکروسافت این دوربین که بعدها با تغییراتی تحت عنوان PS Eye برای پلی استیشن 3 اندوه ارائه شد، در ابتدا iToy معروفیت داشت که مخفف عبارت Interactive Toy به معنای اسباب بازی تعاملی بود، اما درنهایت با پیشنهاد فیل هریسون که آن روزها در تیم پلی استیشن محضر داشت، صیت آن بوسیله EyeToy.

N-دگرگونی

کرد N GageStarship در دورانی که بازی های موبایل هنوز به اندازه ی این روزها ترفیع نکرده بودند و اکثراً شامل مواردی میسر و پیش پاافتاده می شدند، یکی از غول های این صنعت یعنی نوکیا که آن سال ها تو اوج به سر می برد تصمیم به تولید محصولی جدید گرفت که بی آرامی کارایی های یک موبایل را داشته باشد و غم گیمرها را. جذب خود بطی ء این N-موبایل متفاوت که N Gage صیت داشت، با نقشه کشی خاص خویشتن لباس و شمایلی شبیه کنسول های دستی پیدا کرده وجود و ورزش های مخصوص آن هم از رویت بصری نسبت به سایر بازی های موبایلی.

سال ۲۰۰۳ جلوتر بودند نوکیا هم برای اینکه هرچه بیشتر غلبه دشت خویشتن را علامت دهد، اسم اشاره Starship را برای آن گزینش کرد تا نشان دهنده ی اهداف بلندپروازانه ی این دستگاه ی منحصربه بی مانند باشد، موبایلی که درنهایت سه گانه میلیون مغز.

از آن سودا

رفت Atari Flashback IIMichele آتاری فلش بک محصولی از این باهم اتحاد کردن باستانی بود که در مقیاس های مختلف بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ عرضه شد و یک بار دیگر بازی های مختلف آتاری 2600 و آتاری 7800 را به دوست داران این کنسول های. قدیمی هدیه می داد دومین استاندارد این کلکسیون یعنی آتاری فلش بک 2 درون (شروع) با نام میشل Michele دانا وهله ی تولید شد که برگرفته از (نام همسر کرت وندل) طراح. اصلی فلش بک وجود هرچند بعدها این اسم رمز عوض شد، ولی این نام در مدل بازپسین روی مادربورد کنسول.

به چشم می

خورد Game Boy MicroOxygen گیم بوی مایکرو یکی دیگر از کنسول های دستی جالب نینتندو حیات که البته این جنین به جای اینکه محصولی کاملاً جدید باشد، همان کارایی GBA را داخل قالبی متفاوت و کوچک. تر ارائه می رحم این کنسول جمع وجور و بامزه که در سال ۲۰۰۵ روانه ی میدان شد، در تشکیلات نینتندو (با اسم رمز اکسیژن و) به روایتی دیگر Oxy شناخته می شد؛ همان عنصر مهمی که حیات اکثر موجودات زنده.

بوسیله آن

وابسته است Nintendo DSNitro همان طور که پیش از این تیمار گفته شد، نینتندو متصل شاه کنسول های دستی بوده است و هیچگاه رقیبی در. این اساس نمی بیند دراین میان کنسول DS که داخل سال ۲۰۰۴ عرضه شد، با چنان استقبالی مواجه شد که با بور ای کمینه نسبت به پلی استیشن 2 در رله دومین کنسول پرفروش تاریخ فراغت گرفت و بعید است به این زودی ها رقیبی داخل.

این اساس هویدا کند DS از همان روزهای نخست تولید تیمار با همین اسم در دست ساخت استراحت داشت، اما در گوهر حال لقب رمز دیگری هم در مقطعی بخاطر آن انتخاب شده بود مادون عنوان Nitro؛ اسمی که شاید نشان از پیش بینی نینتندو بابت توفیق مجلل کنسول و سرعت بالای آن برای الحاق به! قله های سرافرازی داشت همین طو اسم اشاره Iris هم در مقطع کوتاهی بین سازندگان آن.

به

کار می رفت GizmondoGametrac Gizmondo را می توان یکی از بزرگ ترین شکست های صنعت ورزش دانست؛ محصولی از همکاری Tiger Telematics که امکانات بدی هم نسبت به زمان خود نداشت و به عنوان یک کنسول دستی از کیفیت مناسبی برخوردار بود، ولی بوسیله دلایلی زیرا که قیمت بالا و بازی های کم بوسیله بن بست رسید و تنها حدود ۲۵ هزاره عدد از آن فروخته شد و سازنده ی آن هم یک سال سپس ورشکست شد؛ کنسولی که درون اول با اسم.

رمز Gametrac

همراه بود Xbox 360Xenon دومین کنسول مایکروسافت به مراتب موفق مرطوب از کنسول مطلع آن ها اجرا کرد و ایکس باکس 360 توانست با عرضه در سال ۲۰۰۵ به کمک قابلیت های کم ارزش خود و بازی های جذابش فروشی. خیره کننده داشته باشد این کنسول هم در ابتدا با اسامی مختلفی همراه بود که معروف ترین آن ها یعنی زنون هرچند درنهایت انتخاب نشد، ولی بوسیله نشانی کنیه پردازنده ی کنسول باقی ماند تا یادگاری از.

روزهای تولید آن باشد درکنار زنون، اسامی دیگری مثل Xbox FS، Xbox 2، Xbox Next و NextBox بی آرامی در مقاطع متنوع بین سازندگان کنسول مطرح بودند، ولی سرانجام نام بازپسین آن یعنی ایکس باکس 360 در سال ۲۰۰۳ نخبه شد که اشاره ای بود به امکانات مختلف کنسول که صبر بود گوناگون و اقسام.

سرگرمی

ها را دربرگیرد WiiRevolution داخل بین اسامی اشاره انواع کنسول های بازی، بدون شک یکی از بهترین موارد که اشاره ای کامل به کنسول مورد رویت می کند، بوسیله Wii مربوط می شود؛ کنسول متفاوت و برنگ خون نینتندو که با ارائه درون سال ۲۰۰۶ توانست تاریخ این صنعت را بوسیله دو بخش قبل و بعد. از خود تقسیم کند Wii بوسیله علت کنترلر خاص خویشتن و تکیه بر ورزش هایی دوست داشتنی که درکنار گیمرهای حرفه ای بخاطر افراد آماتور هم مناسب بودند، موفقیتی رویایی بوسیله همراه داشت و نینتندو را یک جنین دیگر به صدر.

قله های موفقیت رساند اسم ابتدایی (ی) این کنسول انقلاب Revolution وجود و برضد بی نهایت از اسم رمزها که بوسیله طور رسمی اعلام نمی شوند، این اسم درون ابتدای شناساندن. کنسول همراه آن بود ولی بعدها مسئولان نینتندو به این نتیجه رسیدند که چنین اسمی شاید خیلی غصه مناسب یک کنسول بازی با هدفی که آن ها داشتند نباشد و معروفیت Wii را برای آن گزینش کردند؛ اسمی منحصربه بی همتا که پیش از آن معنای خاصی نداشت، ولی مانند «کلمه» ی We یا ما تلفظ می شد و به حال و هوای خانوادگی این.کنسول اشاره می کرد اولیه نفوذ کردن ها نسبت به انتخاب نام Wii برای کنسول نینتندو به شدت شیرهدار و نوک تیز بودند و کمینه کسی از

این صیت رضایت داشت اگر تو آن دوران اخبار دنیای بازی را عقب کرده باشید، حتماً بوسیله یاد دارید که چه هیاهویی در زمان این تبدیل صیت از Revolution! به Wii اتفاق افتاد دنیای اینترنت با اسم جدید این کنسول منفجر شده بود و تو اکثر سایت ها و هيئت قانونگذاری های گفت وگو، بحث های اضافی شکل گرفته بود و خیلی ها چنین اسمی را مسخره می کردند و عبارات طنز خواه حتی تصاویر بی سابقه و نامناسبی برپایه. ی آن می ساختند اوضاع به حدی رسیده وجود که تا اینکه شماره ای شکست کنسول نینتندو را تنها بوسیله فکر همین اسم پیش بینی می کردند، اما مسئولان مشارکت نیازی به تغییر آن نمی دیدند و درنهایت غصه صریح شد که این کنسول دوست داشتنی با همین اسم Wii می.

تواند/تاریخ/ساز

شود MoveWand Gem Arc پس ازآن از موفقیت حیرت انگیز Wii، سونی و مایکروسافت غم به نشانی رقبای نینتندو تصمیم گرفتند سهمی از راسته کنترلرهای حرکتی ببرند و هرکدام حروف. متفاوتی را تفویض کردند سونی برای این فرمان به سراغ ساخت Move برای پلی استیشن 3 رفت؛ کنترلری حرکتی که تقریباً همان کارایی کنترلرهای Wii را با پیشرفت هایی به همراه داشت و قرار بود امتحان ای را در سال ۲۰۱۰ ارائه دهد که نینتندو چهار سال قبل از آن.

به سراغش رفته بود تا پیش از اخبار نام رسمی Move توسط سونی، اسم های متعددی بخاطر آن. به کار می رفت از عبارت ساده ای چون «PlayStation Motion Controller یا» کنترلر حرکتی پلی استیشن تا Wand و Magic Wand خواه عصای جادویی، تا Gem به معنای جواهر که اولین بار توسط مدیرعامل الکترونیک آرتز به کار رفت و نشان می داد که کنیه رمز این وسیله. ی جانبی بوده است همین طور در دوره ای اسم Arc بی آرامی بخاطر آن بوسیله شنوایی می رسید؛ معروف که به مواردی (چون سیم) پیچ تسلا Tesla Coil رمز داشت، ترانسفورماتوری که توسط نیکولا تسلا مدل سازی شده بود و درون جزء بالایی آن جرقه های تابناک به چشم می خورد و کنترلر حرکتی سونی غصه داخل اطراف ای قرار بود به خاطر شباهت بسرنوشت شوم دچار کردن نورانی خود به سیم پیچ تسلا (و) قوس الکتریکی آن Arc با. این صیت عرضه شود ولی درنهایت همه ی این اسامی کنار گذاشته شدند و تعبیر ی سهل ی Move به معنای حرکت برای این.

کنترلر حرکتی

انتخاب شد KinectProject Natal برخلاف سونی که پاسخی مشابه بخاطر کنترلر Wii داشت، مایکروسافت به سراغ پروژه ی دیگری تحت نشانی کینکت برای ایکس باکس 360 رفت که از یک دوربین پیشرفته و مخصوص برای ردیابی حرکات بازیکن ها کاربرد می کرد تا این حرکات را پردازش. و وارد ورزش کند کینکت به لطف جذابیت های بالای خویشتن توانست توفیق چشمگیری داشته باشد و میلیون ها عدد از آن بیع رفت و به یکی از موفق ترین ابزار جانبی تاریخ.

این صنعتی تحول شد در زمان معرفی این وسیله ی جالب، هنوز اشتهار کینکت برای آن انتخاب نشده بود و مایکروسافت آن را دامن نشانی پروژه. ی ناتال عرضه داد اما سبب انتخاب این نام چه بود؟ ماجرا خیلی ساده حیات و به محل متولد الکس کیپمن مربوط می شد، یکی از مهندسان مطرح مایکروسافت که نقشی کلیدی در مدل سازی این مایه داشت و از آنجایی که متولد شهر ناتال داخل کشور برزیل بود و این نام هم زیبایی خاص خود را داشت، آن را به نشانی اسم اولیه ی علیه خویشتن گزینش کردند و یک سال پس ازآن هم کینکت به عنوان شهرت.

نهایی/آن

معرفی کردن شد 3DSCitra Citrus 3DS یکی دیگر از کنسول های دستی محبوب نینتندو بوده است که درون سال ۲۰۱۱ به دست علاقمندان رسید و با بازی های متنوع و باکیفیت خود موفقیت. اضافی به مشت آورد داخل مورد اسم اشاره این کنسول اطلاعات کاملی وجود ندارد و تنها می دانیم که داخل مقطعی با کد CTR بین سازندگان آن شناخته می شده است؛ کدی که شماره ای آن را مخفف Citrus و بعضی ها غم آن را برگرفته از Citra می دانند که این عبارت دوم بعدها برای نام نهادن شبیه ساز 3DS.

غصه

به امر رفت VitaNGP اولیه کنسول دستی سونی یعنی PSP هرچند موفقیتی داخل وزن و معادل های رقیب خویشتن DS به دست نیاورد، ولی با حدود ۸۰ میلیون فروش توانست وارد فهرست کنسول. های محبوب تاریخ شود پس از آن سونی امر روی تولید کنسول دستی اتیه خود را آغاز کرد و سرانجام داخل ابتدایی ماه سال ۲۰۱۱ به معرفی آن. در کنفرانسی خبری صیقل در آن زمان اسم اولیه ی کنسول NGP بود، مخفف عبارت «Next Generation Portable یا وسیله ی»برازنده محموله سراب بعد ؛ کنسولی پیشرفته و قدرتمند که استراحت بود گرافیکی فراتر از انتظار را روی یک وسیله.

ی کوچک عرضه دهد درحالی که خیلی ها تصور می کردند ولیعهد PSP با همین صیت NGP نمایش شود، درنهایت نام آن به ویتا تبدیل کرد که به معنای زندگی بود ولی در پارادوکسی تلخ، کنسول سونی بی شمار مهلت از دنیا رفت و با سودا پایین خود به تنها تجربه ی ناکام این انبازی ژاپنی داخل دنیای.

کنسول ها تبدیل

شد Wii UProject Cafe نینتندو پس ازآن از موفقیت Wii قصد داشت کنسول بعدی خویشتن را زودتر از رقبا وارد راسته نرم و این بار هم ایده های متفاوتی بخاطر ارائه داشت؛ کنسولی که قرار وجود با کنترلر تبلت قرین خود حال و هوای دیگری بوسیله بازی های نینتندو دهد و البته درنهایت موفقیت زیادی بوسیله دست نیاورد و بور ای.

نجومی با Wii داشت اولین بار با عبارت جالب Project Cafe بود که متوجه تولید کنسول جدید نینتندو شدیم؛ معروف زیبا که البته سبب گزینش آن دقیقاْ مشخص نبود و شاید نینتندو عزم داشته است شکل و تصویر سینی مثل کنترلر خود را با فضای کافی! شاپ ها هماهنگ نرم گذشته از شوخی، ممکن است جهت تفویض این لقب بوسیله حال و هوای آن برگردد؛ کنسولی که قرار بود بی قراری دوستان و اعضای خانواده را دور تیمار جمع کند و بی آرامی تجربه ای خصوصی و متفاوت برای دارنده ی کنترلر واقعی فراهم آورد، موضوعی که آن را بوسیله محیط کافی شاپ قرین می کرد که دوستان درکنار یکدیگر جمع می شوند و هرکدام غصه نوشیدنی یا خوراکی مخصوص خود را.

نوش جان می کنند درنهایت در جریان E3 2011 کنسول بوسیله طور تمام معرفی کردن و صیت Wii U برای آن اطلاع دادن شد؛ نامی (که ترکیبی از Wii لذت) اجرا دورهمی (بازی ها و U تجربه ای منحصربه فرد) برای دارنده ی کنسول وجود و عده ای آن را یکی از دلایل شکست این کنسول می دادند، چرا که درکنار بازاریابی نامناسب نینتندو و معرفی کردن مقدماتی ی نه چندان خوب کنسول باعث شده بود بخشی از مخاطبان کمینه حرفه ای آن تا مدت ها تخیل کنند با مدلی پیشرفته نم از Wii طرف هستند، نه یک کنسول نسل.

جدید و

کاملاً متفاوت PlayStation 4Orbis سونی بخاطر صیت گذاری کنسول های خانگی خود خلاقیت زیادی بوسیله خرج نمی دهد و تا امروز عزب شاهد اعدادی بوده ایم که درکنار برند معروف پلی. استیشن راحتی اندوهناک اند این موضوع در تک پلی استیشن 4 هم تکرار شد، ولی پیش از معرفی کردن رسمی کنسول اخباری در مورد کنیه رمز آن منتشر شده بود؛ اسم رمزی که مقدماتی مرحله در سال ۲۰۱۲. نمودار شد، یعنی Orbis این (کلمه معادل لاتین Orbit به) معنای حدقه ی چشم است و شاید سبب تفویض آن توسط مسئولان سونی، سخت افزار پیشرفته و قدرت بالای کنسول بوده که باعث می شده است چشمان!

مخاطبان از گویایی دربیاید داخل هر حال علت انتخاب این لقب هرچه که بود، بعدها همچنان همراه پلی استیشن 4 جاویدان ماند و برای نام نهادن جهیز عامل این. کنسول بوسیله کار رفت ناپسند ازاله تو اینجا اشاره ای (اندوه به اشتهار Thebes تبس خواه تبای،) شهری در مصر باستان داشته باشیم که در دوره ای به عنوان اسم رمز پلی استیشن.

4 مطرح

شده حیات Xbox OneDurango هرچند کنیه ایکس باکس 360 جالب و هدفمند بود، ولی فقره را برای حدس کوفتن کنیه کنسول اینده. مایکروسافت مشکل می کرد همین جریان غصه باعث شده بود اولیه هذیان و مصاحبت ها تو تک این کنسول با شهرت ایکس باکس 720 مطرح شود که حرفی! دو برابر ۳۶۰ بود اما درنهایت زمانی که کیت های توسعه ی کنسول به دست بازی سازها رسیدند، هویدا شد که (اسم) رمز آن دورانگو Durango است، نامی که این بار بی آرامی شبیه ناتال براساس یک دهات گزینش شده بود؛ شهری ارشد درون ملک مکزیک که تاریخ تأسیس آن به قرن.

شانزدهم میلادی برمی گردد این اسم رمز اولیه بار توسط یکی از اعضای استودیو Crytek لو رفت که در اکانت توییتر خود از همایش بازی سازها برای تولید بازی. های دورانگو گفته بود البته درون مقطعی حزن عبارت Kryptos بوسیله عنوان لقب رمز کنسول مطرح شده بود، اسمی که برگرفته از اثری هنری به همین نام ثمر جیم سانبرن بود؛ اثری که درکنار تشکیلات CIA درون لانگی واقع تو ایالت ویرجینیا راحتی محزون است و حالتی رازآلود بوسیله همراه تصنیف. هایی رمزنگاری شده دارد با حیات این ها، درنهایت معروفیت ایکس باکس وان برای سومین کنسول مایکروسافت گزینش شد تا نشان دهنده ی محصولی قدرتمند باشد که همه چیز را یک مکان داخل اصالت.

مخاطب فراغت می

دهد PlayStation VRProject Morpheus درون سال های اخیر مذاکره واقعیت مجازی مفرط مشتعل شده است و سونی بی قراری بوسیله عنوان یکی از شریک های بزرگ مهیا درون صنعت بازی، تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۶ هدست واقعیت مجازی خود را تحت نشانی پلی استیشن VR. روانه ی بازار نرم این هدست تو روزهای اولیه ی معرفی خود پروژه ی مورفیوس نام داشت که انگیزه تفویض آن را می نبوغ دو.

مورد در دیدن گرفت از طرفی مورفیوس یکی از شخصیت های معروف (مجموعه) فیلم های ماتریکس Matrix است، کسی که با بازی لارنس فیشبرن نقش مهمی داخل ادبیات ماتریکس داشت و باعث شد شخصیت پا بر جا این کلکسیون اهداف. خویشتن را فاش درنگ باتوجه بوسیله حال و هوای دنیای ماتریکس، گزینش چنین مشهور برای یک هدست واقعیت مجازی ایده ی جالبی بود و از طرف دیگر بی آرامی مورفیوس اسم یکی از خدایان یونان باستان است که متجاوز از هر چیز با خواب و رویا سر و فرمان دارد و باز غصه می تواند از این نظر انتخابی مناسب برای هدستی باشد که فراغت است مخاطب را درون محیطی متفاوت.

از واقعیت غرق

کند PlayStation 4 ProNeo سونی و مایکروسافت در قبیله حاضر غرض عجیبی گرفتند و به سراغ تولید کنسول هایی رفتند که می توان «آن ها» را اصطلاحاً میان نسلی نامید؛ کنسول هایی قدرتمندتر از مدل های معمول، اما نه در حدی که کاملاً. سراب اتیه محسوب شوند دراین میان سونی برای کنسول (خود) اسم اشاره نئو Neo را تفویض کرد «که»گذشته از معنای تازه ، بوسیله شخصیت حقیقی فیلم های ماتریکس هم رمز داشت؛ کسی که کیانو ریوز ایفاگر نقش او حیات و با قدرت بالای خود زیادترین تأثیر را تو داستان این کلکسیون داشت و در عین حال درکنار اسم اشاره مورفیوس صبر می گرفت تا علاقه ی مهندسان سونی بوسیله ماتریکس را.

بیش ازپیش

نشان دهد Nintendo SwitchNX بعد از ناکامی Wii U، نینتندو یک بار دیگر به سراغ ایده ای دوست داشتنی بخاطر تولید کنسول جدید خود رفت و محصولی متفاوت را ارائه کرد که ترکیبی از کنسول های. دستی و شوهردار بود نینتندو سوییچ با عرضه در اوایل سال ۲۰۱۷ توانست کثرت زود به محبوب دل ها تغییر شود و این روزها نیز همچنان فروش فوقانی. را امتحان می کند نخستین اخبار در تک این کنسول دو سال پیش از عرضه ی آن منتشر و اسم رمز NX بخاطر آن معرفی شد؛ کنسولی که ساتورو ایواتا آن را محصولی متفاوت معرفی کرد که قرار است با ویژگی های جدید خویشتن نحوه ی ورزش کردن مردم را تغییر دهد و درنهایت هم با عرضه ی NX با نام نهایی سوییچ مشخص شد که نینتندو این بار بوسیله دهش به اهدافش رسیده و محصولی درجه یک تحویل دوست داران خویشتن داده است؛ کنسولی که متأسفانه ایواتا نتوانست موفقیت های آن را ببیند و پیش از عرضه ی.

سوییچ از جهان رفت

Xbox One XProject Scorpio چند سال قبل مایکروسافت همچنین حزن زمان با سونی به فکر تولید کنسول میان نسلی خود وجود که البته قدرتی بوسیله مراتب بیشتر از پلی. استیشن 4 پرو داشت درحالی که کنسول سونی اواخر سال ۲۰۱۶ دانا بازار شده بود، مایکروسافت پروژه ی خود را برای ماه های پایانی سال ۲۰۱۷ آماده می کرد و اولین مرحله بی قراری آن را با شهرت پروژه ی اسکورپیو شناساندن کرد؛ نامی که بوسیله یکی از ۱۲ برج فلکی معروف یعنی بارو عقرب رمز داشت و علاوه به خشکی امدن اینکه شکل و شمایلی خطرناک و جذاب به کنسول مایکروسافت می داد، از رویت تاریخ نمایش بی قراری مناسبت جالبی داشت، چرا که تاریخ ارائه ی ایکس باکس وان ایکس یعنی هفت نوامبر ۲۰۱۷ داخل همین برج عقرب واقع شده بود و البته تاریخ تولد بیل (گیتس، مؤسس شرکت) مایکروسافت ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ هم در.

همین برج

قرار دارد Atari VCSAtaribox داخل مقدماتی سال های همه انسداد شدن کنسول های خانگی با مقیاس های مختلف آتاری و لقب رمزهای آن ها طرف بودیم و یکی از جدیدترین اسم اشاره کنسول ها هم مکرر به. آتاری مربوط می شود این شریک داخل حال فراهم مراحل آماده سازی آتاری VCS را طی می یواش تا به زودی با عرضه ی آن به بازار، یک مرحله دیگر طرفداران بازی های کلاسیک و قدیمی.

را ذوق زده یواش کنسول جدید آتاری که صبر است صدها ورزش از این شریک و سایر تولیدکنندگان را دربرگیرد، در ابتدا با معروفیت آتاری باکس معرفی شد و این اسم تا مدت ها همراه آن بود تا اینکه فرجام مسئولان باهم اتحاد کردن به. کنیه آتاری VCS رسیدند VCS بدوی بار ازاله که برای محصولی از آتاری بوسیله کار می جوی و دهه ها قبل هم بخاطر اشتهار گذاری محبوب ترین کنسول آتاری از این عبارت بوسیله معنای Video Computer System مصرف شده بود و برای آتاری 2600، از این لقب هم استفاده می شد و حالا یک بار دیگر استراحت است یاد و خاطره.

ی VCS زنده/شود/Next

XboxProject Scarlett Lockhart Anaconda ماجرای لقب رمزهای جدیدترین کنسول مایکروسافت اندکی پیچیده است و علت آن هم به اسامی مختلفی برمی گردد که در این مدت. به گوش رسا اند مقدمه حدود یک سال قبل بود که اخباری در مورد پروژه ی اولاد پس ازآن مایکروسافت منتشر شد که خبر از دو کنسول متفاوت می داد؛ کنسول هایی که هر دو نسل بعدی محسوب می شوند، اما سخت افزار آن ها تفاوت زیادی با یکدیگر دارد و یکی برای مخاطبان حرفه ای است و چیزی مانند ایکس باکس وان ایکس برای قبیله فعلی خواهد بود و دیگری هم برای افرادی که سرود ندارد پول خیلی یدکی خرج کنند و تنها می خواهند از ورزش های دلخواه ی خود لذت ببرند و بخاطر آن ها مشکلی نیست که با جزییات گرافیکی و.فنی کمتری طرف:شوند مقاله های مرتبط

مقدماتی جزییات پروژه اسکارلت در داده ها منتشرشده از این پروژه، کنسول اول آناکوندا نام داشت که به یکی از نامدار ترین گونه های مار رمز دارد؛ طرز ای عظیم الجثه و بلند که هرچند زهری ندارد، ولی به سبب ابعاد بزرگ و قدرت بالای خود می تواند طعمه هایش را. به فراغت له درنگ کنسول دوم تیمار لاکهارت نام گرفته بود که اسم شهری تو ایالت تگزاس آمریکا است و البته منطقه ای در قریه فلوریدا هم به این شهرت وجود دارد و گذشته از این ها، این عبارت به معنی فردی است که حتی تحت رقیق ترین وضعیت و مشکلات تیمار خم به ابرو نمی آورد و همیشه سعی می یواش لبخندی.

پهلو چهره داشته باشد شایعات در مورد این دو کنسول وقتی محکمی شدند که فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس در صحبت های خویشتن از مجاهدت مهندسان این شریک شدن برای تولید چند کنسول جدید خبر داد و طرفداران ایکس باکس غم تصور کردند منظور او همین. دو مدل بوده است چند ماه گذشت و شناسایی خاصی از پروژه ی خاندان پس ازآن مایکروسافت نبود، ولی دراین میان کنسول ایکس باکس وان اس تمام دیجیتال از طرف مایکروسافت معرفی کردن شد و پس ازآن از آن هم نوبت به E3 2019 رسید تا اختتام پروژه اسکارلت به نشانی ایکس باکس سلاله بعد بوسیله. شکل رسمی معرفی شود واژه ی Scarlet بیانگر نوعی فام قرمز روشن است که کمی هم بوسیله سمت نارنجی میل (می کند، ولی) Scarlett با دو t نامدار زنانه است که البته منشأ همین اشتهار هم به.

رنگ موردنظر برمی گردد در هر حال با حیات اینکه اطلاعاتی از این کنسول منتشر شده بود، گفتگو خاصی در مورد وجود دو نمونه از آن مطرح نشد و سپس از مدتی هم اسپنسر از این گفت که منظورش از پروژه های مختلف، همین پروژه اسکارلت و ایکس باکس وان اس. تمام دیجیتال بوده است به این ترتیب به دیدن می رسد مایکروسافت دیگر مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش با پروژه ی لاکهارت ندارد و کامل تمرکز خویشتن را روی یک مقیاس بسیار پرقدرت گذاشته است که باید فراغت کرد و دید اشتهار بازپسین.

آن چه

خواهد بود PlayStation 5Prospero کنسول دودمان پس ازآن سونی مدتی قبل معرفی شد و هرچند هنوز تماشاچی برگزاری کنفرانس خواه رویداد مخصوصی در ربط با آن نبوده ایم، اما مفروضات مختلفی از محدودیت های جدیدترین محصول سونی برای دنیای ورزش منتشر شده و نام کنسول هم طبق متعارف همان برند محبوب پلی استیشن درکنار یک عدد است،.یعنی پلی استیشن:5 مقاله های مرتبط بررسی

مشخصات احتمالی پلی استیشن5 بااین حال مدتی قبل بینایی ای درون ارتباط با کنسول های جدید سونی و مایکروسافت منتشر شد که درکنار نمایش ی تعدادی داده ها از آن ها، کنیه رمز خاصی را اندوه بوسیله پلی استیشن 5 نسبت می داد؛ مشهور عرشه عنوان پروسپرو که معروف ترین استفاده از آن بوسیله ویلیام شکسپیر برمی گردد؛ نمایش مجله نویس اسمی انگلیسی که در یکی از نمایش مجله های (خود به) شهرت تندباد The Tempest ماجراهای شخصیتی تحت عنوان پروسپرو را روایت می کند؛ دوک میلان که تو اثر اتفاقاتی تبدیل به.

جادوگری قدرتمند می شود البته هنوز مشخص زدودن که این لقب رمز رسمی است خواه خیر، چرا که لب منتشرکننده ی معارفه اطلاعات دیگری هم در مورد کنسول های جدید سونی و مایکروسافت تالیف حیات که کمی از آن یعنی استفاده ی پروژه اسکارلت از دوربین 4K توسط مایکروسافت تکذیب شد و شاید سایر بسرنوشت شوم دچار کردن های این اطلاع غم صحت نداشته باشند، از یکسره.

———-

همین اسم رمز پروسپرو درون این مقاله سعی کردیم اسم رمزها و نام های اولیه ی کنسول های مختلف را از شروع. تا امروز بررسی کنیم اسامی ای متنوع که گاهی اوقات در گزینش آن ها دلخواه ی اضافی بوسیله چشم می خورد و تعدادی وقت ها حزن به نظر می رسد سازندگان آن ها مفرط هم تحمل ی روبرو کردن لقب رمز نداشته اند و فقط عبارتی میسر را انتخاب کرده اند تا بعدها با نام.

بازپسین کنسول جایگزین کنند دید شما در مورد این اسامی چیست؟ کدام موارد را بیشتر خودی داشتید و کدام اسم ها رویت شما را بسی غم جلب نکرد؟ نظرات خود را با.