چرا تنبل وجود داشتن واقعا به نفع شما است؟

هنگفت از ما تو منبع مردم های تنبلی هستیم و از این وضعیت عاطفه زجر باطن داریم، ولی در حقیقت تنبل وجود داشتن ابد بی قراری بد زدودن. بیایید فرض کنیم، یک روزمان را به نعوظ کامل تعطیل کنیم، ماجراهای کار بزرگ آمیز را فراموش کنیم، روی کاناپه دراز بکشیم، فیلم های روز جهان را تماشا کنیم و کتاب بخوانیم. حالا چه اتفاقی می افتد اگر یک هفته تعطیلِ این چنینی برایمان مهیا شود. حتما بخوانید:درمان تنبلی با ۲۴ سفارش نه چندان سختغلبه بر بی ارادگی با ۶ راهی که خویشتن داری را تحکیم می کندکتاب ۲۳ رویه برای قدرت بر تنبلی؛ کتابی بخاطر هدفمند شدن و برنامه ریزی بهتر

شاید شما هم جزو افرادی باشید که ترجیح می دهند، به جای عروج کردن به دور دنیا، در ساختمان بمانند و پیتزا بخورند. چنانچه از این دسته افراد هستید، جالب است بدانید، تنبلی ممکن است شما را تبدیل بوسیله شخصی مخترع و نوآور کند. موضوع شگفت انگیزتر این است که این حقیقت، نه عزب ساختگی نیست؛ بلکه دانشمندان و محققان نیز آن را مدلل کرده اند.

تنبلی هنری گم شده است. البته قصد از تنبل وجود داشتن هدر اعطا کردن بی معنای لحظه های عمر نیست. اراده از این موضوع، بیکاری و طفره مفت است؛ یعنی زمانی که می خواهیم هیچ کاری ادا ندهیم و به ذهن مان استراحت بدهیم.

در دنیای حواس پرتی های دائمی، ما به ندرت دامنه افکارمان را توسعه می دهیم و در عوض به دنبال هدر دادن زمان هستیم. ما حواس مان را به مسائل بی اهمیتی پرت می کنیم. اول ایمیل می خوانیم، بعد بوسیله سمت اخبار ناتمام می رویم، پس ازآن بیهوده در شبکه های اجتماعی چرخ می زنیم و این روند ابد امتداد دار است. انجام این کارها هر روز جبران می شود، ولی در نهایت هیچ سودی برایمان ندارد و رفته رفته ما را خسته تیز از قبل می کند.

در اغلب مواقع، توجه ما نه تنها روی موضوعی متمرکز نیست، بلکه خیلی سهل تمرکزمان را از مشت می دهیم. تمرکز کردن روی موضوعی، تمام توجه ما را به خود اختصاص می دهد و باعث صعود و به مولود بزمین نشستن کارهایمان می شود. همچنین زندگی مان را رو بوسیله جلو لول می دهد و باعث به وجود آمدن مکالمات معنادار می شود.

تحقیقات نشان می دهد، غیرمتمرکز بودن هرچند که به روش های مختلفی باشد، باز تیمار قدرتمند است. تمرکز کردن کارآمدی ما را افزودن می دهد، در عین حال غیرمتمرکز بودن باعث بیشتر شدن خلاقیت ما درون موارد مختلف می شود.

بوسیله آخرین فکر خلاقانه ای که داشتید، تامل کنید. چنانچه شما در آن زمان روی موضوعی تمرکز داشتید، چقدر بخت خلق کردن این طور فکر کردن خلاقانه ای برایتان بود داشت؟ احتمالا در آن زمان اصلا روی هیچگاه موضوعی تمرکز نداشتید. احتمالا شما یک گرمابه آب گرم طولانی گرفته، شلنگ زده، از یک موزه بازدید کرده، درون یک ساحل آفتابی آرام شده و کتابی مطالعه کرده اید، سپس یک ایده درخشان مشابه رعدوبرق تو ذهن شما جرقه زده و شکل گرفته است.

فکر می کنید چرا مغز شما چنین لحظاتی را برای وصل شدن به ایده های تو حال چرخش روی محیط انتخاب می کند؟ یک دلیل رادیکال وجود دارد. هنگامی که توجه مان روی استراحت کردن است، حافظه مان درون جا های شگفت انگیز سرگردان می شود. بوسیله تازگی معاینه ای درباره این ریشه انجام شده است. دانشمندان، افکار مردم را درون حالی که فکر می کردند سرگردان هستند و کاهلی می کنند، معاینه کردند. با این مطالعه ها از کار افتادن شد، ذهن انسان در حال استراحت سرگردان است. براساس این تحقیق ۴۸ درصد از جا هایی که حافظه ما، طی قرار درون آنجا سرگردان می شود، مربوط به آینده، ۲۸ درصد مربوط به حال و ۱۲ درصد مربوط به زمان گذشته است.

داخل مدت زمانی که از این درصد همیشگی می ماند، ذهن آدم معمولا کند و خالی است، البته درصد دقیق آن از نظر محققان خیلی اهمیتی ندارد. در موافق ارزش این زمان باقی باقی مانده بیش رادیکال است و آن معادل که پندار می کنیم، بی مصرف به دیدن نمی رسد. حافظه تنبل و بیکار ما قادر بوسیله ادا سه کار مهم و تأثیرگذار است:

بازیابی کارمایه

وقتی توجه ما روی قرار کردن و تنبل بودن متمرکز می شود، یعنی در حال استراحت هستیم. وقتی غرض می گیریم که بوسیله ذهن مان دستور سرگردانی بدهیم، دیگر مجبور نیستیم توجه خود را ماشین بدهیم. همین موضوع باعث نوسازی و بازیابی کارمایه های ما می شود و بوسیله ما کمک می نرم که در شرایط دیگر، عمیق برنده فکر و تمرکز کنیم.

بازیابی انرژی مزایای خوبی برای آدم دارد. این موافقت بوسیله ما کمک می کند، مفید آسان، رضایت بسرنوشت شوم دچار کردن و پاینده را همزمان با استراحت اعطا کردن به ذهن مان ارتکاب دهیم. برای بازیابی انرژی و استراحت کردن می توانیم کارهایی شامل انجام یک سرگرمی خلاقانه، دویدن عاری موزیک و دامنه سرقت کردن تا رسیدن به مکانی برای خوردن قهوه، آن بی قراری بدون دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی مان، عمل دهیم. یافته های نشان می دهد، تا اینکه با ایفا یک کار ابدی و از روی عادت، می توانیم به دیدگاه های خلاقانه لطافت مشت پیدا کنیم. ساختن طرح و برنامه های هدفمند

تحقیقات انجام شده مدال می دهد که ما انسان ها تو زمان پراکندگی افکارمان داخل مقایسه با زمانی که تمرکز می کنیم، ۱۴ بار بیشتر به آینده می اندیشیم. همچنین هر زمان که توجه مان روی فراغت کردن متمرکز است، ۷ بار بوسیله اهداف بلندمدت مان خیال می کنیم. البته موضوع عمل کردن بوسیله اهداف، داستان دیگری دارد، ولی ایجاد همین ذهنیت تنبل بودن استراتژیک درون زمان فراغت بخاطر ما کار کننده است. این ذهنیت بوسیله ما کمک می کند، تا اهداف خویشتن را علنی کنیم، سپس بخاطر به نتیجه رساندن شان داخل اولین فرصت، آن ها را بوسیله خاطر بسپاریم. ابراز ایده های خلاقانه

عدد در حال استراحت ما می تواند همزمان بوسیله سه نشانه ذهنی همواره شود: گذشته، حال، آینده. درون چنین شرایطی بینش ها و ایده های خلاقانه بیشتری تو مقایسه با زمانی که روی موضوعی متمرکز شده ایم، به ذهن ما خطور می کند. مثلا ممکن است داخل یک موقعیت استراحت، ایده ای را که چند هفته قبل به ذهن مان رسیده است، به خیال بیاوریم و از آن برای رفع یک شاق درون شرایط کار کننده خویشتن استفاده کنیم. اغلب ایده های ارزشمند و خردمندانه زمانی به فکرمان می رسد که در حال فراغت هستیم و ذهن نامتمرکزی داریم.

بهترین نحو برای داشتن نصیب وری بیشتر آن است،که هر لحظه روی قرار کردن تنخواه گذاری و بخاطر خود مان فرصت تنبل بودن را فراهم کنیم. صبر کردن بیشتر، به ما اذن می دهد کارها را بهتر و مؤثرتر به نتیجه برسانیم. شاید تو زمان بیکاری، بوسیله نظر برسد که کاری انجام نمی دهیم، ولی در واقع این طور نیست. بیکاری می تواند برای حافظه ما زیاد مفید باشد.

نوبت با ما خویش شده و احتمالا باید زمان بیشتری را برای تنبل بودن خودمان خاص دهیم و پندار خویشتن را آزاد کنیم. راحتی دادن به مغز باعث می شود که ایده های عملی بیشتری به ذهن مان برسد و برای به ایفا رساندن پروگرام ها و اهداف آینده مان نقشه های بهتری بکشیم. گاهی، بهترین فعالیت برای به انجام رساندن کارها این است که هیچگاه کاری انجام ندهیم. در ادامه بخوانید: انواع بی انگیزگی و راه های مقابله با آن

مقالات صوتی

کلکسیون صوتی یادگیری، هوش و تقویت حافظه مجموعه بهترین مقالات «چطور» بخاطر داشتن حافظه ای قدرتمند و استواری ادراک و قدرت پرورش

مشاهده محصول

مقالات صوتی

کلکسیون صوتی رازهای توفیق موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و محک مداوم آنها حلق

مشاهده محصول